Enertainex s.r.o. poskytuje svým zákazníkům:

 

Servis tepelných výměníků, čerpadel a armatur

Kompletní servis tepelných výměníků: Alfa Laval, Fischer, GEA, Tranter, Swep, Sondex, APV, API S. B. (Sigma), Funke, Thermowave a další. Servis a prodej čerpadel: GRUNDFOS, WILO, SIGMA a další. Servis a prodej regulačních, uzavíracích a jiných armatur.

Průtokové chemické čištění

Úsady v ohřívacích či chladicích systémech způsobují snižování účinnosti tepelných výměníků, toto usazování je závislé na teplotě, rychlosti proudění a druhu protékajících médií. Postupem času mohou úsady způsobit částečné ucpání tepelného výměníku, či části systému, v tomto stavu již nemusí být průtokové čištění účinné.

Úsady tedy způsobují změnu proudění médií a dále působí jako izolující vrstva, která snižuje účinnost tepelných zařízení až o desátky procent. Se snižující účinností narůstá energetická náročnost a s ní spojené zvýšené provozní náklady.

Průtokové chemické čištění se nejčastěji používá u pájených deskových výměníků, tyto výměníky nelze rozebrat a mechanicky vyčistit. Tepelné výměníky je proto nutné periodicky chemicky čistit. 

Servis Enertainex s.r.o. nabízí zákazníkům pravidelnou údržbu pájených deskových výměníků pro udržení dlouhodobé účinnosti a životnosti.

Neváhejte se na nás obrátit, vždy vám pomůžeme, či poradíme.

 

Chemické čištění dílů

Dle přání zákazníka provedeme chemické čištění různých dílů výrobních zařízení, potrubních systémů a nerezových desek.

 

Čištění tlakovou vodou

U zákazníka či v servisním centru rozebereme výměník či jiná výrobní zařízení a očistíme vysokotlakou horkou vodou. Čištění se zefektivní použitím vhodné čistící chemie. Díky profesionálnímu vybavení a dovednostem jsme schopni zkrátit čas potřebný k očištění na minimum = zkrácení odstávky zařízení. Nabízíme například čištění suchých chladičů kogeneračních jednotek bioplynových stanic.

 

Detekce netěsností

Měření netěsností vodíkovou metodou včetně vystavení protokolu. 

Více o této metodě na TESTOVÁNÍ NETĚSNOSTÍ

UV defektoskopické testování

UV defektoskopie slouží k nedestruktivnímu testování desek tepelných výměníků. Díky této metodě je možné nejen odhalení, ale především přesná lokalizace i těch nejmenších mikrotrhlin a netěsností.